Гортензія - це квітка, краса і всіляка кількість відтінків якої просто приголомшує. Латинська назва - Hydrangea, в перекладі означає - посудина з водою.

Як зберегти букет з гортензії в домашніх умовах

Звичайно ж, як і будь-яку іншу квітку, хотілося б зберегти її якомога довше. Є кілька порад, які вам у цьому допоможуть.

Обрізка стебел

  • Підріжте стебла на 1,5 см. Рекомендуємо обрізати їх під струменем води, щоб повітря не потрапило в клітини квітки;
  • Зробіть 2-3 поздовжніх надрізи, щоб розщепити стебла. Ви збільшите площу надходження поживних речовин. Не відгинайте отримані елементи, інакше вони зламаються;
  • Гортензія виділяє сік, який склеює її гілки. Щоб позбутися його, потримайте місце зрізу над вогнем протягом 10 секунд. Слідкуйте, щоб полум'я не обпалило гілочки, а лише злегка їх торкнулося;
  • Видаліть листя зі стебел, щоб воно не почало гнити у воді.

 

Підготовка води та вази

  • Ваза має бути наповнена водою так, щоб 2/3 висоти стебел були занурені в рідину;
  • Міняйте воду щодня і обполіскуйте ємність;
  • Обприскуйте бутони з пульверизатора.

 

За допомогою цих порад квітка буде радувати вас набагато довше.

Зрізана гортензія: корисні правила догляду за квітами.

Де поставити вазу з букетом?

Зрізані гортензії бояться протягів, спеки та сонця. Поставте композицію в прохолодній, добре освітленій кімнаті, але подалі від прямих сонячних променів. Щодня провітрюйте приміщення, попередньо перемістивши квіти в іншу кімнату.

Як врятувати гортензію, що в'яне?

Композиція може почати в'янути передчасно. Це виникає через розмноження мікробів у вазі або через те, що квіти довго перебували без вологи.

У першому випадку змініть воду і помийте ємність милом, щоб видалити бактерії. Підріжте гортензії, ніби вперше ставите їх у вазу.

Якщо квіти зневоднені, потрібні більш радикальні заходи. Наповніть таз холодною водою, можна додати туди лід. Спочатку занурте суцвіття на півгодини, потім рослини повністю на 2-3 години. За цей час їхні клітини наповняться вологою.

Через зазначений час поставте квіти у вазу, окропіть їх з пульверизатора і надіньте на суцвіття поліетиленові мішки, щоб створити парниковий ефект і вони максимально повно ввібрали воду.

Завдяки цим дям ви з легкістю зможете продовжити термін життя гортензії у вазі.

Добавки у воду

Якщо придбаєте спеціальні поживні добавки у флористичних салонах і/або магазинах, то продовжити цей термін вдасться до місяця.

 

Пара секретів:

  • Не підливайте, а повністю міняйте воду. Інакше порушується кислотний баланс, що для цих квітів згубно;
  • Використовуйте універсальне підживлення;
  • Додайте кілька крапель лимонної кислоти у вазу з водою - гортензія любить кисле середовище. Але не перестарайтеся, інакше зміните відтінок пелюсток.

 

Якщо вам подарували гортензію і вона зів'яла

З давніх-давен гортензія вважається квіткою миру і ощадливості, за що її так і люблять господині. Гортензія в оселі приносить не лише затишок, а й зберігає та примножує гроші. Ця квітка здатна запобігти конфліктам і подарувати відчуття спокою всім домочадцям.

Якщо вам подарували гортензію, а вона зів'яла, її можна реанімувати.

Для того, щоб композиція "ожила" , її необхідно наситити вологою. У деяких джерелах спосіб пожвавлення гортензії називають методом занурення. Він полягає в тому, що зрізану квітку повністю занурюють у ємність із водою, наприклад, тазик.

Гортензія - символ добродушності, вона дарує тепло, заряджає позитивною енергією, наповнює радістю і легкістю. За допомогою цієї рослини дуже легко зав'язати дружбу і показати людині наскільки вона вам дорога.

При виборі та купівлі цієї прекрасної квітки ми обов'язково допоможемо вам і проконсультуємо про догляд за нею.